دستگیری باند خرید و فروش عتیقه در نظر آباد

به گزارش خبرنگار روز داغ البرز - رضا کمندی :

دادستان عمومی و انقلاب نظرآباد اعلام کرد که در این حوزه قضایی 6 نفر در رابطه با فروش اشیاء عتیقه تقلبی بازداشت شده‌اند.

سامان قاضی‌زاده از پیگیری قضایی در مورد یک فقره پرونده با موضوع کلاهبرداری و خرید و فروش غیرقانونی اشیاء عتیقه خبر داد و گفت: بر اساس محتویات این پرونده، فردی شکایتی را در شعبه چهارم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب نظرآباد علیه فرد دیگری طرح کرد و مدعی شد از طریق واسطه با تاجری روسی آشنا شده و در منطقه هشترود آذربایجان شرقی دفینه‌ای را پیدا کرده است.

وی افزود: بر این اساس فرد واسطه مدعی می‌شود که این دفینه توسط شخص دیگری خریداری شده و برای اینکه محل کشف این دفینه شناسایی نشود بر روی آن یک دامداری تاسیس کرده‌اند.

دادستان عمومی و انقلاب نظرآباد با اشاره به اینکه فروشندگان دفینه تقلبی پس از جلب اعتماد خریدار از وی مبلغ 17 میلیارد و 500 میلیون تومان اخذ می‌کنند اضافه کرد: خریدار مدعی است پس از واریز اولین قسط، مابقی را در قالب 200 هزار دلار به صورت نقدی، 6 میلیارد تومان به صورت واریز به حساب، 6 سکه بهار آزادی و یک دستگاه خودرو 207 تحویل داده است.

قاضی زاده اظهار داشت : خریدار پس از پرداخت وجوه و دریافت دفینه متوجه تقلبی بودن دفینه می‌شود و شکایت خود را در دادسرای عمومی و انقلاب نظرآباد بیان می‌کنند.

وی تعداد متهمان در این پرونده را 6 نفر عنوان کرد و گفت: تحقیقات تکمیلی و کارشناسی در مورد مبالغ و دفینه تقلبی با عناوین اتهامی «کلاهبرداری» و «خرید و فروش اشیاء عتیقه کشف شده بر خلاف قانون»، «سرقت آثار فرهنگی و تاریخی«، «معاونت در فروش اثر تاریخی تقلبی» در دست رسیدگی است و به محض تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست، پرونده به دادگاه ارجاع داده خواهد شد.