هشدار برای استان البرز ، رگبار و تندباد در راه است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ردا - رضا کمندی :

مهرور سرپرست مدیریت بحران استانداری البرز با اشاره به صدور هشدار نارنجی هواشناسی، گفت: آخرین الگوهای پیش‌یابی حاکی از گذر سامانه تندری از منطقه البرز مرکزی است که با توجه به فعالیت محلی این سامانه از ظهر دوشنبه تا صبح سه‌شنبه در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق (نقاط مرتفع رگبار موقت باران و برف)، وزش باد لحظه‌ای و شدید و گرد و خاک به ویژه در ارتفاعات و جاده های کوهستانی استان پیش‌بینی می‌شود.  

مهرور گفت: طبق اعلام هواشناسی از ظهر دوشنبه 24 مهر تا صبح سه‌شنبه 25 در استان البرز، در بعضی ساعات شاهد وقوع رگبار و رعد و برق (نقاط مرتفع رگبار موقت باران و برف)، وزش باد لحظه‌ای و شدید و گرد و خاک خواهیم بود. 

بر اساس هشدار و پیش‌بینی صورت پذیرفته توسط هواشناسی استان البرز بر اثر مخاطره اختلال در تردد و آبگرفتگی موقت معابر در جاده‌های کوهستانی، لغزندگی سطح جاده، بالا آمدن موقت آب در مسیل‌های فصلی، خطر ریزش واریزه (قطعات سنگ بزرگ) و سنگ در جاده‌های کوهستانی  به ویژه ارتفاعات و جاده‌های کوستانی شاهد خواهیم بود. 

 پرهیز از سفرهای غیرضروری، رعایت نکات ایمنی هنگام تردد در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی، عدم توقف و اسکان در حاشیه و بستر رودخانه‌ها، مسیل های فصلی و دامنه کوه‌ها توصیه سرپرست مدیریت بحران استانداری به شهروندان بود.