5 ساختمان نا امن در حسن آباد کرج تخریب می شوند

به گزارش پایگاه خبری روز داغ البرز_ افسانه شوشتری:

رئیس کل دادگستری البرز، گفت: با بررسی های انجام شده توسط آتش نشانی و نظام مهندسی مشخص شد ۵ بلوک که جمعا ۴۰ واحد است در منطقه حسن آباد کرج در وضعیت نا ایمن قرار دارد که در همین راستا دستورات قضایی لازم جهت تخلیه و ایمن سازی ساختمان صادر شد.

حسین فاضلی هریکندی  اظهار کرد: در منطقه 10 حسن آباد کرج پس از بررسی ها مشخص شد تعدادی از بلوک ها با توجه به تَرک های ایجاد شده در پشت ساختمان در وضعیت نا ایمن قرار دارند.
وی افزود: این ساختمان ها همگی در اراضی قولنامه ای و به صورت غیرمجاز و فاقد پروانه احداث شده اند و از ایمنی و استانداردهای لازم برخوردار نبوده قدمتی حدود ۲۰ سال برخوردار هستند.
فاضلی هریکندی عنوان کرد: در خصوص وضعیت نا ایمن این ساختمانها در ابتدا، شهرداری اخطار لازم را جهت تخلیه ساختمان به دلیل شرایط نا ایمن آن داده است که با بررسی های صورت گرفته توسط سازمان نظام مهندسی استان نیز دستور تخلیه بابت بررسی وضعیت ساختمان داده شد.
رئیس کل دادگستری استان البرز، عنوان کرد: علی رغم اخطارهای مکرر تاکنون ساختمان تخلیه نشده بود که امروز با ورود دستگاه قضایی استان و با حضور معاون دادستان کرج در محل، دستور لازم صادر شد تا به قید فوریت هلال احمر، آتش نشانی، نظام مهندسی، شهرداری و پلیس جهت الزام به تخلیه ساکنان در محل مستقر شوند.
فاضلی هریکندی با بیان اینکه هم اکنون ساکنان این 40 واحد در مدرسه ای در همان محل اسکان یافته اند، گفت: مقرر شده نظام مهندسی استان بررسی لازم جهت امکان مقاوم سازی و یا تخریب کامل ساختمان را انجام دهد.
رئیس کل دادگستری استان البرز، اظهار کرد: در حال حاضر نهادهای اجرایی جهت تخلیه در محل مستقر بوده و نیروی انتظامی  نیز به منظور حفاظت از اموال ساکنان در محل حضور دارد.